ЧИТАЛЬНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ
ЧИТАЛЬНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ
Маловідоме про Богдана Хмельницького, «возз’єднання» з Росією та інше
Повний текст статті, вміщеної із скороченнями в квітневому номері друкованої версії «Кругозору»
апрель 2009
ЧИТАЛЬНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ
Дев’яносто літ тому в битвах Громадянської війни в Україні виник повстанський селянський рух, який відразу дістав назву махновщини. Торік минуло 120 років від дня народження його ватажка – Нестора Махна. Пізніше він вважатиме свій рух третьою, після Лютневої та Жовтневої в Петрограді, суто українською революцією.
февраль 2009
ЧИТАЛЬНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ
Остаточно вирішую: тільки до Львова. Транзитний автобус на хвилину-другу зупиняється в обласному центрі опівночі, отже, є шанс домовитися з водієм про приставне місце. Турботлива дядина, проводжаючи, на ганочку ще раз перевіряє мої почуття: «Не страшно?» – «Чого?» Сторожкий погляд кудись у пітьму: «Кажуть, бандерівці там…».
П’ятдесяті лишень добігали фінішу.
декабрь 2008
ЧИТАЛЬНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ
Колима асоціювалася раніше в багатьох людей старших поколінь і асоці юється ще й тепер у чоловіків та жінок похилого віку як географічна територія, де в надзвичайно тяжких тюремно-каторжних та природно-кліматичних умо вах відбували покарання громадяни колишнього СРСР. Як правило, вони мили там дорогоцінний метал, а тому золото і Колима – поняття взаємозв’язані й нероздільні...
октябрь 2008
ЧИТАЛЬНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ
Не буде перебільшенням: для шукачів скарбів Україна – справжній рай. І якщо правда, що всі дороги вели до Риму, то пролягали вони обов’язково через Україну. З Півночі до Півдня – торговці й завойовники, мандрівники й бродяги, кочівники й переселенці, мисливці й орачі – кого тут тільки не побувало.
июнь 2008